תפילה למציאת אבידה

תפילה למציאת אבידה

סגולה נפלאה למציאת אבידה לומר ג' פעמים:

  1. אמר רבי בנימין, הכל בחזקת סומין, עד שהקדוש ברוך הוא מאיר את עיניהם, מן הכא ויפקח אלוהים את עיניה, ותלך ותמלא החמת.
  2. אמר רבי בנימין, הכל בחזקת סומין, עד שהקדוש ברוך הוא מאיר את עיניהם, מן הכא ויפקח אלוהים את עיניה, ותלך ותמלא החמת.
  3. אמר רבי בנימין, הכל בחזקת סומין, עד שהקדוש ברוך הוא מאיר את עיניהם, מן הכא ויפקח אלוהים את עיניה, ותלך ותמלא החמת.

מקור הסגולה למציאת אבידה

מי מאיתנו לא איבד ביום מן הימים חפץ יקר לליבו, וחיפש אותו בקדחתנות ברחבי הבית, ללא הועיל?
ידועה סגולה למציאת אבידה הנפוצה בקרב רבים מישראל, והיא אמירת הפסוקים הנ"ל מתוך מדרש רבה, שלוש פעמים ברצף עד למציאת האבידה: "אמר רבי בנימין, הכל בחזקת סומין, עד שהקדוש ברוך הוא מאיר את עיניהם, מן הכא ויפקח אלוהים את עיניה, ותלך ותמלא החמת" (מדרש רבה בראשית נ"ג, י"ד).
סגולה זו בדוקה ומנוסה למציאת אבידה, וכבר מיליוני אבידות נמצאו בזכותה, וגדולי הרבנים והמקובלים ממליצים עליה.

קבר רבי מאיר בעל הנס
קבר רבי מאיר בעל הנס

נתינת צדקה גם היא מועילה למציאת אבידה

במדרש תלפיות (ענף אבידה ומציאה אות א) כתב, שסגולה טובה למציאת אבידה היא תרומה לעילוי נשמת רבי מאיר בעל הנס.

וזה לשונו: "קיבלתי, מי שמאבד איזה דבר, אם ינדור למאור: 'אם אני מוצא אותה, נדר סך מעות שמן למאור לנשמתו של רבי מאיר בעל הנס, מיד – מוצא האבידה".
סגולה זו יכולה לסייע לאדם למצוא את האבידה, רק אם נודר כסף לצדקה לאחר שאיבד את האבידה, כי אם ינדור מאוחר יותר, יתכן שאדם אחר לקח את החפץ והשתמש בו או עשה שינוי כלשהו בחפץ.

מהי הסגולה המועילה ביותר?

התפילה למציאת האבידה "אמר ר' בנימין" היא סגולה ידועה ומועילה למציאת אבידות, אולם קיימת עצה מועילה פי כמה וכמה.
מהי?
בדומה לשאר בעיות החיים, הסגולה החזקה ביותר היא להבין שכל מה שקורה בעולם הוא בהשגחה פרטית של בורא עולם. לכן, אם איבדנו דבר מה, או שאנו נמצאים במצוקה, ניתן לפנות אל ריבונו של עולם בתפילה אישית ופשוט לבקש. הרי האבידה וודאי לא נעלמה סתם כך, אלא מפני שבורא עולם חפץ בכך שהיא תעלם מעינינו.
לפני התפילה מעומק הלב למציאת האבידה, מומלץ לתת סכום כסף מסוים לצדקה, ולומר שאנו נותנים את הכסף לצדקה בכדי למצוא את האבידה.

בספר אברהם עבד ה׳ (תולדות הגה״צ רבי אברהם אהרונוביץ זצ״ל עמ׳ 407) מוסיף מחבר הספר סגולה נפלאה למציאת אבידה, שיקרא או יספר את המעשה דלהלן והתפילה שלאחריו:

שעון זהב יוקרתי

סיפור המעשה למציאת אבידה

הצדיק רבי צבי הירש לייב, קיבל שעון זהב יקר במתנה ליום נישואיו. לימים אבד השעון, וכל מאמציו למוצאו עלו בתוהו. נשא הצדיק רבי צבי הירש לייב עיניו לשמים, ואמר: ״ריבונו של עולם, הרי סדנא דארעא חד, הוא כלומר כדור הארץ כולו נחשב כגוש אחד לפניך, ואתה מלכו של עולם, מלא כל הארץ כבודך. אם כן אין לך נפקא מינה היכן מונח השעון שאבד לי, כי הכל ברשותך!

אז יהי רצון מלפניך, שכאילו השעון נאבד במקום זה ואמצאהו עתה״. ככלותו את דבריו, התכופף הצדיק והושיט את ידו לקרקע, מצא והרים את השעון. אמר רבי צבי הירש לייב לחסידיו: ״מבטיח אני שכל מי שאיבד דבר מה, ודוקא שנאבד ולא נגנב, אז יספר המעשה הזה או ישמעהו מאחר, מיד ימצא את אבידתו״.

ובספר הנ״ל (שם עמ׳ 407) מביא שלאחד הסיפור יאמר נוסח זה: ״יהי רצון מלפניך, הקדוש ברוך הוא, שבזכות רבי צבי הירש לייב זצ״ל אמצא את אבידתי. יהיו לרצון אמרי פי, והגיון לבי לפניך, ה׳ צורי וגואלי״.

יגעת ו'מצאת', תאמין!

תמונות סגולת אמר רבי בנימין להורדה חינם

שתפו את המאמר:
עסקים מומלצים באינדקס אנ"ש​
דבר תורה על פרשת השבוע​
הישארו מעודכנים

הצטרפו אל רשימת התפוצה שלנו ותקבלו עדכונים בכל מה שחדש

מה חדש באתר