קורס קובול נינג'ה

מחפשים את הדרך שלכם אל עולם התכנות והייטק? מעוניינים להעשיר את הידע שלכם לשפות נוספות ופופולריות? הכירו את חברת סטארסופט המספקת שירותי פיתוח תוכנה, הדרכה וייעוץ ובראשם מוצר הדגל שלנו קורס קובול נינג'ה אותו אנו מעבירים במסירות כבר 20 שנים.

מה זה בכלל קורס קובול נינג'ה?

קובול היא שפת תכנות הוותיקה מבין השפות, אך עדיין אקטואלית ונמצאת בשימוש ברוב החברות הגדולות בארץ ובעולם כולל בין היתר: משרדי ממשלה וממשל מקומי, בנקים, חברות ביטוח, קופות החולים, רשתות קמעונאיות, יבואני רכב, תחנות הדלק, חברת חשמל, אל-על, צים, רכבת ישראל ועוד.

הכל על קורס קובול נינג'ה

הקורס הוא מקיף ומעובר בשיטת לימוד קלה ופשוטה המאפשרת לכל אדם להכיר את יסודות השפה ובסופו של דבר לדעת לכתוב קוד תקין ונכון. מבנה הקורס בנוי מ-4 השלבים החשובים הכוללים:

  1. מבוא לתכנות - כשלומדים נהיגה מתחילים בתיאוריה – לומדים באופן כללי על רכב, חוקי התנועה ועוד – לפני  שמתיישבים מאחורי ההגה.  כך גם בקורס קובול נינג'ה: תחילה נלמד מושגים ועקרונות בסיסיים, בלי קשר לשפת פיתוח או מחשב ספציפי. העקרונות הללו נכונות לכל שפת תכנות וילוו אתכם שנים קדימה.  במבוא נלמד על מודל המחשב, מה זה תוכנית מחשב, מה תפקיד המתכנת/ת, וכיצד מתכננים, כותבים ומריצים תוכנית. כל זאת ברמה התיאורטית, מבלי להדליק את המחשב. המבוא מיועד למי שאין ידע קודם בתכנות, אך גם למי שיש ידע או ניסיון. ביחד נתחיל "לחשוב קובולית".
  2. שפת הקובול - לקראת נסיעה לחו"ל כדאי ללמוד כמה מילים בשפת ארץ היעד: סליחה, תודה, כמה עולה וכו' – אפשר להגיע רחוק עם כמה מילים. כך נעשה בלימוד שפת הקובול – תחילה נלמד כמה מילים (פקודות) שיאפשרו לנו לבצע דברים פשוטים. נלמד את כללי התחביר, נתחיל להרכיב משפטים, נפתור בעיות פשוטות. שלב אחר שלב נרחיב את אוצר המילים, נכיר תבניות של בעיות ופתרונות, ונתמודד בהצלחה עם בעיות מורכבות יותר ויותר. בקורס נשים דגש על סגנון הכתיבה של התוכנית – שיהיה קריא, ברור, ומתועד – ועל הביצוע: שיעבוד נכון, מהר וביעילות מירבית, ושיידע לטפל בכל תרחיש אפשרי.
  3. מחשב ומערכות הפעלה - תוכנית מחשב דומה למתכון – המתכון מכיל הוראות, ואם נבצע את ההוראות בסדר הנכון, נוציא מאכל טעים מהתנור. כך גם עם תוכנית קובול – כדי שההוראות יתבצעו, אנו צריכים "תנור", או במילים אחרות: מחשב. בכל מחשב מותקן תוכנה שנקראת מערכת הפעלה. כשמדליקים את מחשב, מערכת ההפעלה מתחילה לפעול, ואז ניתן להריץ את התוכנית שכתבנו. בדרך כלל לא צריכים להכיר לעומק את נבכי מערכות ההפעלה, אלא להכיר מספיק כדי להפעיל את התוכניות שפיתחנו. בקורס קובול נינג'ה נעשה סקירה של מערכות ההפעלה הנפוצות, ונלמד על המשותף ביניהם. נתעמק במערכת הפעלה נפוצה של חברת IBM בשם IBMi, שמתוקן על גבי מחשב ארגוני גדול. מדובר על מערכת הפעלה ייחודית שבין היתר מקלה על עבודת המתכנת/ת. נלמד להשתמש בפקודות של מערכת ההפעלה כדי להשלים משימות, ונבנה יישום עסקי שלם בדיוק כפי שעושים בארגונים הגדולים.
  4. דאטה בייס ומסד נתונים - כשאנחנו רוצים לשמור מידע ולא רוצים לשכוח – אנחנו רושמים את המידע במקום נגיש כדי שנוכל לאחזר את המידע בהמשך. כך גם במחשב. המידע צריך להישמר במקום מיוחד ובשיטה שתאפשר לנו לאחזר אותה כשנצטרך. מבין כל שפות התוכנה, שפת הקובול מצטיינת בניהול נתונים בזכרון ובמקום שבו שומרים את המידע. המקום הזה נקרא Database. המערכות המובילות לניהול Database מסופקות ע"י חברות עולמיות כמו Oracle, Microsoft ו-IBM. בקורס נלמד לשלב את תוכניות הקובול עם מוצר הדגל של חברת IBM לניהול Database שנקרא DB2, המוצר המוביל בעולם לניהול מאגרי מידע בארגונים גדולים, ממשלות, חברות פיננסיות, תעבורה, ועוד. נלמד גם את השפה הבינלאומית לביצוע פעילויות מול Database – שפה שנקראת SQL, ונעבוד ישירות מול Database או במשולב בתוכניות קובול.

המרצים הטובים ביותר ילוו אתכם

נעים מאוד, דב קשת ובת אל מירל ואנחנו כאן כדי ללוות אתכם לאורך כל הקורס כדיל להפוך גם אתכם למתכנתים בשפת הקובול ולפתוח בפניכם אפשרויות תעסוקה חדשות ומקצועיות.

דב קשת - למדתי תכנות קובול בבית ספר סיוון בשנת 1985. עם סיום הקורס התחלתי לעבוד כמתכנת מתחיל ביחידת המחשב של חברת ביטוח קטנה. היחידה מנתה פחות מ-10 איש, ולימים הפכה החברה לקבוצת הביטוח המובילה "הראל", שכיום עובדים בה מאות אנשי תוכנה. במהלך השנים עבדתי עם אנשים נפלאים, והשתתפתי בפרוייקטים רבים בחברות פיננסיות בארץ ובחו"ל. בשלב מסויים התחלתי גם להעביר את הידע והניסיון שצברתי הלאה. תלמידים רבים התפתחו ועם השנים הפכו לאנשי פיתוח ומנהלים מובילים.

בת אל מירל - עבדתי מספר שנים בתפעול מערכת עסקית בחברת ביטוח מובילה. תמיד חלמתי להיות מתכנתת, ונפתחה הזדמנות לעשות הסבה מקצועית לתכנות קובול אצל דב קשת.
המשכנו לעבוד ביחד בפיתוח יישומי קובול מעל עשור, למדנו ופיתחנו גם יישומי WEB ומובייל. במסגרת העבודה הובלתי פיתוח מחולל יישומים ב-Object Oriented Cobol על מערכות הפעלה שונות ומול Database-ים מובילים, והשתתפתי בפרוייקטים בחברות ביטוח גדולות בארץ. יחד עם דב אני מלמדת בקורס קובול נינג'ה.

מידע נוסף אודות קורס קובול

  • הקורס כולל 60 מפגשים אונליין בזום
  • כל מפגש בן 3 שעות עם הפסקות קלות
  • הקורס מתקיים פעמיים בשבוע בשעות הערב (18:00-21:00)
  • יינתנו גם שיעורי בית לחזרה וללמידה
  • הקורס הינו מעשי וכולל פרויקט סיום עם לקוח אמיתי עבור התנסות מעשית
  • עלות הקורס הינה 7,700 ש"ח - ניתן לפרוס ל-6 תשלומים.

מעוניינים לשמוע עוד? צרו קשר עוד היום עם קובול נינג'ה למידע נוסף ולהרשמה.

מעוניינים לשמוע עוד? השאירו פרטים

איפה אנחנו יושבים?

שעות פעילות:

יום ראשון:
פתוח כל היום
יום שני:
פתוח כל היום
יום שלישי:
פתוח כל היום
יום רביעי:
פתוח כל היום
יום חמישי:
פתוח כל היום
יום שישי:
סגור
מוצ"ש:
סגור

תחומי השירות שלנו:

קורס תכנות, מכללות ולימודים, קורסים

מידע נוסף:

נגישות החנות:שירותים אונליין
רמות המחיר של המוצרים בחנות:זול
איך ניתן לשלם:כרטיס אשראי, העברה בנקאית, צ'יקים
שלחו בווטסאפ
העבירו במייל
שתפו בטוויטר
שתפו בפייסבוק
תריצו בטלגרם
Translate »